top of page
IMG_5164.JPG

BIZHENKA

Artistic recedensy in Pandarose and Halle, Germany/ 2022

Резиденція Hooligan Art Community 2022(02.05-25.05) в колаборації з Mahogany Opera

Hooligan Art Community було підтримано British Council Ukraine в рамках сезону «Великобританія – Україна», щоб представити свої вистави у Дніпрі (Україна) навесні 2022 року. Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого. Планування перфомансу продовжувалося, але вже для нових локацій, у Німеччині, з метою підтримки незалежних митців, які виїхали з України, а також тих, хто залишився в країні.

Четверо з київської команди Hooligan Art Community приєдналися до чотирьох незалежних українських митців у 11-денній резиденції в Ponderosa Stolzenhagen у Німеччині на початку травня. Митці паралельно працювали з двома учасниками з команди «Hooligan» у Києві онлайн (які не в змозі виїхати з України через воєнний закон щодо чоловіків). Резиденція надала митцям простір і час, щоб відновити інструменти їхньої творчості та побудувати зв’язок між собою, враховуючи, що кожен митець має справу з фактом неспровокованої російської агресії та геноциду, що відбуваються в Україні.

Після цього періоду резиденції команда поїхала до місто Галле, Німеччина, де працювала з режисером Пітером Кантом, режисером хореографії Матісом Кляйншнітгером, кураторкою з вокалу та композиторкою Джессі Меріон Девіс та хором місцевої громади з п’ятнадцяти українських біженців і місцевих німців, щоб розробити новий сайт-специфік перфоманс протягом дванадцяти інтенсивних днів.

Результатом став надзвичайний показ з музично-перформативної вистави «Hooligan:BIZHENKA» у WUK Theater Quartier 25го травня.

Підтримати роботу Hooligan Art Community можна тут:

https://cafdonate.cafonline.org/20396#!/DonationDetails

Hooligan Art Community Residency '22 (02.05 - 25.05)

In collaboration with Mahogany Opera

Hooligan Art Community had been supported by British Council Ukraine's ‘UK - Ukraine’ season to present a showcase of their performances in Dnipro, Ukraine in spring 2022. Russia began its full-scale war against Ukraine on 24th February. Planning continued, but for new locations in Germany, with the aim of supporting independent artists who had left Ukraine, as well as those who remained in the country.

Four of Hooligan Art Community’s team from Kyiv were joined by four more independent Ukrainian artists in an 11-day residency at Ponderosa Stolzenhagen in Germany at the beginning of May. The artists worked in parallel with two male members of the Hooligan team, joining online from Kyiv (unable to leave Ukraine because of a war-time law). The residency offered space and time for artists to recover creative tools and build a group connection, each artist dealing with the fact of unprovoked Russian aggression and genocide taking place in their country.

Following this period, the team traveled to Halle, Germany, where they worked with director Peter Cant, movement director Mati Kleinschnittger, vocal leader Jessica Maryon-Davies and a community chorus of fifteen Ukrainian refugees and local Germans, to develop a new site-specific performance over twelve days.

The result was “Hooligan: Bizhenka”, an extraordinary evening of music-theatre at the WUK Theater Quartier on 25th May.

You can support Hooligan Art Community's work here:

https://cafdonate.cafonline.org/20396#!/DonationDetails

IMG_4262.JPG

RADIATION. Dnipro

Thearte online recedensy in Dnipro, Ukraine, 2021

Наша тема — радіація. Це захопливе слово, відкрите для всіх видів інтерпретації. Працюючи зараз, ми не можемо уникнути пандемії як теми. Але я відчував, що буде зайвим підходити безпосередньо до неї. Радіація, як інша форма невидимої загрози, дозволяє нам дослідити недалеке минуле, зокрема спадщину Чорнобиля. Існує кілька цікавих паралелей між цими двома катаклізмами. Після катастрофи все в зоні відчуження мало нормальний вигляд: квіти квітнули, дерева росли та давали плоди. Але водночас все змінилося. 

Більше нічого не було таким, яким здавалося на перший погляд.

І це розділило близьких, як і пандемія сьогодні.

 

Знову люди зводяться до предметів, знелюднюються, ізолюються, відокремлюються. Є поважна причина, чому Алексієвич (білоруська журналістка та письменниця Світлана Алексієвич — Yabl) називає свою «Чорнобильську молитву» «хронікою майбутнього». Тож я думаю про те, як історія, яку ми не пережили самі, переноситься суспільством у сучасність. Як Чорнобиль, наприклад, передається у житті акторів, з якими я працюю, хоча вони навіть не народились у 1986 році? Це шлях до ще ширшої теми про минуле та як воно впливає на сьогоднішнє.

20190716-IMG_9858.jpg

Hooligan

Thearte performance

Робота над Вистава «Hooligan» почалась у квітні на театральній резиденції Startup Гогольfest, де відбувся перший показ напрацювань. Зараз триває другий етап міжнародної колаборації – 16-ти денна резиденції команди у Мистецькому арсеналі.

 

Імпульс до початку виник рік тому, коли актор Семён Кислый показав режисеру Пітеру Канту декілька своїх шкільних фото: 16-літній хлопець з обличчям в крові або опухлим від ударів руками чи ногами. Це все було коли Семен навчався в ліцеї мистецтв у Харкові і займався тайським боксом.

 

З дитинства майбутній хуліган ходив з батьком на стадіон і в шкільні роки футбол почав все більше і більше його затягувати. А згодом, після перегляду фільму «Хулігани зелених вулиць», став вболівати за ФК «Металіст» та почав битися у харківській групі футбольних фанатів. Ця історія дуже надихнула Пітера.

 

У процесі дослідження теми хуліганів та пошуку приміщення для вистави, команда зрозуміла, що буде працювати із текстом поеми Джона Мілтона «Втрачений рай», бо ця історія бунту, непокори, маскулинності, боротьби проти налагодженої системи цінностей та будь-якої системи дуже співзвучна з темою футбольних фанатів.

 

Над музичною частиною проекту буде працювати британська композиторка Jessica Maryon-Davies, спеціально запрошена на цю резиденцію до Києва. Для вистави вона працює з хором акторів.

1_3_edited_edited.jpg

Hooligan: in the field

​Short film

Hooligan: In the field (20 mins) was commissioned as part of Radar Ost - Deutsches Theater Berlin's online festival of Eastern European Theatre (19-21 June 2020)

May 2020. Sam, Danya and Mirra cannot play together anymore; they were working on the show 'Hooligan' when the pandemic happened. Each artist presents their moment of separation, in the guise of the character they created on stage.

Part One: Sam

Actor Sam returns to his hometown in Eastern Ukraine. When he was a teenager he led a double-life as a celebrated theatre student and a highly respected fighter in a local football hooligan firm. Covid-19 has closed the theatres and the stadiums; the war disbanded the hooligan firm a long time ago. In Part One of the film, we follow Sam as he questions who we become when we can no longer play the roles we used to play.

Part Two: Danya

The Kyiv-born actor, Danya, haunts the half-deserted streets of Kyiv, like a city statue come-to-life, referencing his role of Satan from the show 'Hooligan'.

Part Three: Mirra

Artist and performer Mirra Zhuchkova sets her original poetry to a filmic carousel of images; telling her own story of rebellion from a place of isolation.

IMG_1618.JPG

Hooligan ART TV

Digital art project, Berlin-Kyiv, 2022

Online pratform with HAC art.
Every week new masterpeace

IMG_5657_Kyrylo_Gorolyk.jpg

Radiation vol 1.0

Theatre performance in Kyiv, 2021

«RADIATION» – це вистава-примара, вистава-катастрофа, вистава-колаж про знайомий незнайомий світ, про суперечку Людини з колишніми уявленнями про себе і світ.

Реконструйована із архівних записів і текстів, зі сторінок літератури, з нашої пам`яті та уяви.

Використовуючи перформанс, хореографію, світлову інсталяцію, відео-арт та лайв електронну музику, команда занурюється в особисті та колективні історії, формує цифрову "телестудію у головах", катастрофу, як стан буття: сучасності і майбутнього.

Проєкт створений британським режисером Пітером Кантом спільно з українськими акторами. Разом команда працює уже 5 рік та випускає вистави, які показують у Німеччині, Україні та Великобританії.

Next Show
bottom of page